Рейтинг@Mail.ru
Головна Спрощенний режим Опис
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог ННСГБ НААН - результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>II=ВАН5/2017/12<.>
Загальна кількість знайдених документів : 13
Показані документи с 1 по 13
1.


   
    Пріоритети розвитку аграрної біотехнології [Текст] / Є. В. Руденко [и др.] // Вісник аграрної науки : науково - теоретичний журнал Національної академії аграрних наук України. - 2017. - N 12. - С. 5-9. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Біотехнологія
Кл.слова (ненормовані):
агробіотехнологія, біотехнологія, біоіндустрія, біопаливо, стан, розвиток, перспективи.
Анотація: Дослідити перспективи розвитку вітчизняної аграрної біотехнології на основі ефективного використання інтелектуального потенціалу країни. Проаналізувати нормативно-правову базу з цього питання, обґрунтувати практичні рекомендації для започаткування державних ініціатив у цій сфері. Методи. Аналіз, синтез, статистичний, узагальнення. Результати. Розглянуто сучасний стан вітчизняної біотехнології, соціально-економічні передумови розвитку, її правове забезпечення. Висновки. Для врегулювання та подальшого розвитку біотехнології потрібно структуризувати чинну законодавчу базу та доповнити її нормативними актами безпосередньої дії. Головними важелями державної інноваційної політики має стати: всебічна підтримка наукових досліджень, збільшення їх фінансування; державні дотації; створення інноваційної інфраструктури, державне замовлення на закупівлю агробіотехнологічної продукції. Запропоновано розробити Національну програму розвитку біотехнології за прикладом ЄС.


Дод.точки доступу:
Руденко, Є.В.; Кунець, В. В.; Седюк, І. Є.; Мандигра М. С., Воловик Г. П.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

2.


   
    Охорона та відтворення ресурсного потенціалу ґрунтів в умовах змін клімату [Текст] / С. А. Балюк, Л. І. Воротинцева, М. А. Захарова // Вісник аграрної науки : науково - теоретичний журнал Національної академії аграрних наук України. - 2017. - N 12. - С. 10-13. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Охорона грунтів
Кл.слова (ненормовані):
ґрунт, клімат, деградація, ресурсний потенціал, інформаційний центр.
Анотація: Оцінка впливу кліматичних факторів на стан ґрунтів та розробка напрямів з охорони і відтворення їхнього ресурсного потенціалу. Методи. Методологічною основою наукових досліджень є сучасні методи досліджень: аналізу і синтезу, системний, статистичний, моніторингові дослідження. Результати. Показано вплив змін клімату на розвиток ґрунтових процесів і режимів. Доведено, що зрошення є одним із основних факторів адаптації аграрного комплексу до глобальних змін клімату. Висновки. Для забезпечення сталого управління ґрунтовими ресурсами пріоритетним напрямом дій є створення ефективної системи моніторингу та ґрунтово-інформаційного центру як складової частини глобальної інформаційної мережі.


Дод.точки доступу:
Балюк, С.А.; Воротинцева, Л. І.; Захарова, М. А.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

3.


    Лінчевський, А. А.
    Ячмінь — джерело здорового способу життя сучасної людини [Текст] / А. А. Лінчевський // Вісник аграрної науки : науково - теоретичний журнал Національної академії аграрних наук України. - 2017. - N 12. - С. 14-21. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Ячмінь
Кл.слова (ненормовані):
ячмінь, пшениця, сорти, якість, харчування, здоров'я.
Анотація: Наведено порівняльну характеристику поживних властивостей «забутого основного хліба багатьох народів світу - молока» та сьогоднішнього хліба насущного - пшениці. Перевага ячменю над пшеницею безсумнівна як продукт харчування, запобіжного засобу проти серцево-судинних і ракових захворювань та як запобіжно-лікувальної засоби проти цукрового діабету, алергічних захворювань тощо. Особлива увага приділяється сортам голосно-червоного молока, що мають ще більші поживні та лікувальні властивості. Наведено характеристика нових сортів голозерного ячменю селекції СГІ - НЦНС.


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

4.


    Тимчук, В. М.
    Генезис і перспективи фітосанітарного моніторингу в системі трансферу цілісних технологій [Текст] / В. М. Тимчук, В. П. Петренкова // Вісник аграрної науки : науково - теоретичний журнал Національної академії аграрних наук України. - 2017. - N 12. - С. 22-29. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фітосанітарний моніторинг
Кл.слова (ненормовані):
фітосанітарний моніторинг, стадії генезису, цілісні технології, трансфер.
Анотація: Визначити закономірності становлення фітосанітарного моніторингу в рослинництві та проаналізувати його ефективність у системі трансферу цілісних технологій. Методи. Моніторинг, системний аналіз та узагальнення абсолютних і відносних показників, прогнозування, графічне моделювання. Результати. Серед підходів до моделювання трансферу цілісних технологій, на які слід орієнтуватися, виокремлено реалізацію генетичного потенціалу продуктивності (РГПП); рівень стандартизованих сировинних ресурсів; інтеграцію в переробку; напрями органічного виробництва та енергетичної ефективності. Сформовано покрокову логістичну схему коригування напрямів інноваційно- трансферного процесу для вибору алгоритму ефективного фітосанітарного моніторингу як елементу цілісної технології. Висновки. Отримано підтвердження актуальності та дієвості методологічного підходу щодо формування цілісних технологій за модульним принципом на рівні фітосанітарного моніторингу. Відзначено, що фітосанітарний моніторинг може бути використаний як базовий структуроутворювальний елемент при формуванні цілісних технологій за модульним принципом.


Дод.точки доступу:
Петренкова, В.П.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

5.


    Грициняк, І. І.
    Рибницько-біологічна характеристика дволіток галицького коропа в умовах промислового вирощування у ставах Прикарпаття [Текст] / І. І. Грициняк, В. В. Гурбик, Н. Г. Михайленко // Вісник аграрної науки : науково - теоретичний журнал Національної академії аграрних наук України. - 2017. - N 12. - С. 30-34. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Рибництво --Короп
Кл.слова (ненормовані):
темп росту, екстер’єр, галицький короп, питома швидкість росту.
Анотація: Здійснити господарську оцінку та визначити продуктивні характеристики дволіток галицького коропа, вирощуваних у промислових умовах ставів Прикарпаття. Методи. Роботи виконано згідно із загальноприйнятими методиками в рибництві та селекції. Результати. У результаті проведених досліджень одержано дані щодо продуктивних особливостей дволіток галицького коропа, вирощених за різної густоти посадки в промислових умовах ставів Прикарпаття. Виявлено, що незалежно від густоти посадки у галицького коропа високий темп росту. Наведено господарську оцінку дволіток галицького коропа за допомогою екстер’єрних показників. Висновки. Галицький короп за вирощування дволіток у промислових умовах ставів Прикарпаття має високі господарські показники як за індивідуальною масою риб, так і за загальною рибопродуктивністю.


Дод.точки доступу:
Гурбик, В.В.; Михайленко, Н.Г.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

6.


    Рябініна, О. В.
    Технологічний спосіб диференційованого за живою масою вирощування ремонтного молодняку індичок [Текст] / О. В. Рябініна, О. О. Катеринич // Вісник аграрної науки : науково - теоретичний журнал Національної академії аграрних наук України. - 2017. - N 12. - С. 35-39. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Індики--Загальні питання
Кл.слова (ненормовані):
відбір, вирощування, утримання, годівля, індички, птахівництво.
Анотація: Розробити технологічний спосіб ранжування за живою масою ремонтного молодняку індичок під час їх вирощування. Методи. Рівень вирощування ремонтного молодняку визначали з урахуванням живої маси та рівня однорідності поголів’я у 20- і 30-тижневому віці. Наявність травм у птиці, збереженість і витрати корму — на основі щоденного обліку. Вихід кондиційного ремонтного молодняку — за даними бонітування індичок у 30-тижневому віці. Ефективність запропонованого способу визначали за допомогою Європейського індексу ефективності виробничих факторів. Результати. Диференційоване за живою масою вирощування та годівля ремонтного молодняку індичок дало змогу: зменшити витрати кормів у розрахунку на 1 гол. на 9,8%, на 1 кг приросту живої маси — на 9,2 – 20,4%; підвищити однорідність поголів’я за живою масою та вихід кондиційних молодок на 10,2 – 19,6% (Р<0,05); сприяло збільшенню: несучості індичок у розрахунку на початкову індичку на 6,5%, (батьківська лінія) — 3,2% (материнська), виходу інкубаційних яєць — відповідно на 2,2 та 0,7%, кількості виведених індиченят — на 5 та 1,2 гол. Загальний економічний ефект диференційованого за живою масою утримання та годівлі батьківського стада індичок — 98,3 грн/гол. Висновки. Визначено основні параметри ранжування індичок за живою масою та розроблено технологічний спосіб їх диференційованого відбору, вирощування, утримання й годівлі.


Дод.точки доступу:
Катеринич, О.О.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

7.


    Ткачова, І. В.
    Система селекції у конярстві [Текст] / І. В. Ткачова // Вісник аграрної науки : науково - теоретичний журнал Національної академії аграрних наук України. - 2017. - N 12. - С. 40-47. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Конярство--Селекція та генетика
Кл.слова (ненормовані):
коні, система селекції, генофонд, кінний завод, племінний репродуктор, робоча продуктивність.
Анотація: Проаналізувати та обґрунтувати систему селекційно-племінної роботи з основними заводськими породами коней в умовах обмеженого генофонду. Методи. Зоотехнічні, генеалогічні, статистичні. Результати. Визначено основні параметри селекційно-племінної роботи з найпоширенішими заводськими породами коней в Україні: українською і чистокровною верховими, орловською і російською рисистими, новоолександрівською ваговозною. Висновки. Різноманітні вимоги, поставлені до порід коней, потребують дослідження методів отримання бажаних типів племінних, спортивних, користувальних і продуктивних коней, а також розробки методів, програм та бізнес-проектів, підтримання конкурентоспроможності порід в Україні з урахуванням соціальних та економічних умов. Оптимальне поєднання методів розведення коней залежить від можливостей їх застосування у єдиному комплексі. Пріоритет у селекційній роботі з заводськими породами коней відведено чистопородному розведенню, яке ґрунтується на розгалуженій генеалогічній структурі.


Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

8.


    Кузьмишина, Н. В.
    Колекція самозапилених ліній кукурудзи за ознаками продуктивності [Текст] / Н. В. Кузьмишина, В. К. Рябчун, С. М. Вакуленко // Вісник аграрної науки : науково - теоретичний журнал Національної академії аграрних наук України. - 2017. - N 12. - С. 48-52. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кукурудза --Гібриди і лінії
Кл.слова (ненормовані):
кукурудза, колекція, самозапилена лінія, ознака, продуктивність, еталон.
Анотація: Сформувати колекцію ліній кукурудзи за продуктивністю та її складовими, виділити еталони та джерела господарських ознак. Методи. Систематизація генетичного різноманіття за ознаками продуктивності. Результати. Виділено джерела та еталони ознак продуктивності; сформовано та зареєстровано ознакову колекцію ліній кукурудзи за ознаками продуктивності. Висновки. Виділені джерела ознак продуктивності та сформована колекція є вихідним матеріалом у створенні гібридів і ліній нового покоління.


Дод.точки доступу:
Рябчун, В.К.; Вакуленко, С.М.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

9.


   
    Теорія ударної взаємодії бульби картоплі за сепарації вороху [Текст] / В. В. Адамчук, В.М Булгаков, І. В. Головач // Вісник аграрної науки : науково - теоретичний журнал Національної академії аграрних наук України. - 2017. - N 12. - С. 53-57. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Картопля--Механізація
Кл.слова (ненормовані):
картопля, бульба, сепарація вороху, ударна взаємодія, ударний імпульс, еквівалентна схема.
Анотація: Підвищення ефективності та якості сепарації картопляного вороху теоретичним обґрунтуванням раціональних параметрів сепаратора за умови непошкодження бульб під час їх ударної взаємодії. Методи. Теоретичні дослідження ударної взаємодії проводили із застосуванням основних положень вищої математики, теоретичної механіки, методів складання програм для числових розрахунків на ПК та побудови графічних залежностей, а також аналізу отриманих результатів. Результати. Розроблено еквівалентну схему ударної взаємодії бульби картоплі з еластичною поверхнею відбивального транспортера. З урахуванням коефіцієнта відновлення швидкості бульби під час удару отримано аналітичні вирази для визначення величини і напряму швидкості бульби після удару. Це дало змогу на підставі застосування теореми про зміну кількості руху під час удару отримати аналітичні вирази для визначення ударного імпульсу і сили удару бульби об еластичну поверхню відбивального транспортера. Висновки. Побудовано нову розрахункову математичну модель ударної взаємодії бульби картоплі за сепарації вороху. На основі отриманих теоретичних результатів досліджено раціональні кінематичні параметри якісного виконання зазначеного технологічного процесу за умови непошкодження бульб картоплі.


Дод.точки доступу:
Адамчук, В.В.; Булгаков, В.М; Головач, І.В.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

10.


   
    Особливості виносу 137Сs зерновими та зернобобовими культурами в умовах Житомирського Полісся [Текст] / В. П. Ландін, Л. А. Райчук, І. К. Швиденко // Вісник аграрної науки : науково - теоретичний журнал Національної академії аграрних наук України. - 2017. - N 12. - С. 58-62. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Зернобобові культури--Селекція
Кл.слова (ненормовані):
винос радіонуклідів з урожаєм, реабілітація сільськогосподарського виробництва, Українське Полісся, контрзаходи.
Анотація: З’ясувати особливості та характер виносу радіонуклідів зерновими і зернобобовими культурами на Житомирському Поліссі для формування економічно ефективних й екологічно збалансованих систем аграрного виробництва в регіоні. Методи. Відбір зразків, їх підготовку до вимірювань та власне вимірювання здійснювали за загальноприйнятими методиками. Результати. Виявлено варіабельність кореляційного зв’язку між потенційною здатністю сільськогосподарських рослин накопичувати радіонукліди та інтенсивністю потоків виносу радіонуклідів з урожаєм. Установлено найефективніші системи удобрення для зниження накопичення радіонуклідів зерновими та зернобобовими сільськогосподарськими культурами. Висновки. Радіоекологічна ситуація в забруднених агроекосистемах Українського Полісся внаслідок припинення проведення комплексних контрзаходів змінюється вкрай повільно і повністю визначається фізичним розпадом радіонуклідів 137Сs та підвищенням рухомості 90Sr у системі «ґрунт — рослина». Тому слід мати якомога повну інформацію про властивості ґрунтів та щільність забруднення для оптимального використання ресурсів під час проведення контрзаходів, що потребує наукового супроводу.


Дод.точки доступу:
Ландін, В.П.; Райчук, Л.А.; Швиденко, І.К.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

11.


   
    Довговічність насіння олійних культур [Текст] / С. М. Каленська, Н. В. Новицька, Ю. П. Степаненко // Вісник аграрної науки : науково - теоретичний журнал Національної академії аграрних наук України. - 2017. - N 12. - С. 63-70. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Олійні культури
Кл.слова (ненормовані):
довговічність насіння, схожість, травмування, дихання, соняшник, гірчиця, льон олійний, соя, кукурудза.
Анотація: Установити довговічність насіння олійних культур за різних температурних режимів зберігання та ступеня його травмування. Визначити інтенсивність його дихання та чинники, які зумовлюють травмування. Методи. Використано порівняльний, аналітичний, польовий та лабораторні методи. Результати. За зберігання насіння олійних культур за стабільно низьких позитивних (+5оС) або від’ємних температур його довговічність зберігається впродовж тривалого періоду. За зберігання в умовах змінних температур «ex situ» господарська довговічність насіння швидко втрачається (за 4 – 12 міс.). На прикладі сої показано, як за різних видів та ступеня травмування насіння відбувається інтенсифікація його дихання, що призводить до швидкої втрати життєздатності насіння. За модельного збирання кукурудзи встановлено залежності між вологістю насіння та рівнем його травмування. Висновки. Установлено та обґрунтовано особливості збереження довговічності насіння соняшнику, гірчиці сизої, льону олійного за різних температурних режимів зберігання. Доведено негативний вплив травмування насіння сої та кукурудзи на його довговічність.


Дод.точки доступу:
Каленська, С.М.; Новицька, Н.В.; Степаненко, Ю. П.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

12.


    Ходаківська, О. В.
    Економічні проблеми відтворення родючості ґрунтів [Текст] / О. В. Ходаківська, С. Г. Корчинська, А. П. Матвієнко // Вісник аграрної науки : науково - теоретичний журнал Національної академії аграрних наук України. - 2017. - N 12. - С. 71-75. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Родючість грунтів
Кл.слова (ненормовані):
родючість ґрунту, органічні добрива, мінеральні добрива, вапнування, гіпсування, сидерати, ерозія ґрунтів, ефективність
Анотація: Дослідити сучасний стан родючості ґрунтів в Україні, визначити основні проблеми відтворення ефективної родючості та запропонувати способи їх розв’язання. Методи. Діалектичний метод наукового пізнання, аналізу і синтезу, системного узагальнення. Результати. Проаналізовано сучасний стан родючості ґрунтів за вмістом гумусу та основних поживних речовин. Вказано на причини зниження рівня родючості ґрунтів орних земель, запропоновано способи підвищення економічної ефективності заходів щодо її збереження і відтворення. Висновки. Для збереження і підвищення родючості ґрунтів, яка забезпечує високі і стабільні врожаї сільськогосподарських культур, потрібно оптимізувати внесення всіх елементів живлення рослин, щоб не лише компенсувати винос їх з урожаєм, а й поновлювати запаси гумусу і рухомих форм поживних речовин у ґрунтах.


Дод.точки доступу:
Корчинська, С.Г.; Матвієнко, А.П.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

13.


    Вергунов В. А.
    До 80-річчя від дня народження Л. Д. Юрчак (1937 – 2010) [Текст] / Вергунов В. А., В. П. Патика, В. В. Волкогон // Вісник аграрної науки : науково - теоретичний журнал Національної академії аграрних наук України. - 2017. - N 12. - С. 76.
Рубрики: Персоналії--вчені--Л.Д.Юрчак


Дод.точки доступу:
Патика, В.П.; Волкогон, В.В.

Є примірники у відділах: всього 1 : ХР (1)
Вільні: ХР (1)

Знайти схожі

 
© Національна наукова сільськогосподарська бібліотека НААН України
(ННСГБ НААН)
P.I.